9 października odbyła się polska premiera Systemu ELIoT Pro, przełomowego w światowej skali narzędzia, służącego do zabezpieczania procesów logowania w internecie z platformą do inteligentnego zarządzania budynkami NAZCA.
Rozwiązanie katowickiej firmy Cyberus Labs zdobyło uznanie Komisji Europejskiej otrzymując grant z programu, do którego kwalifikuje się zaledwie 5% najbardziej innowacyjnych firm w Europie. Nowy sposób uwierzytelnienia całkowicie eliminuje potrzebę używania haseł i sprawia, że przejęcie konta przez hakera staje się praktycznie niemożliwe.
Internet nie jest bezpieczny
Fot. APA Group
Eksperci o przyszłości cyberbezpieczeństwa
Robert Siudak z Instytutu Kościuszki wyjaśniał dalej, że technologie, które w coraz większym stopniu wpływają na nasze życie, będą też coraz bardziej technologiami łączącymi nie tylko siebie w kontekście zamkniętych systemów w biurze lub w domu, ale siebie w kontekscie globalnego internetu. Stanie się tak dlatego, że pozwoli na to wejście do Polski technologii 5G, czy nowa generacja sieci mobilnej, zapewniające szybki przesył danych.
„Coraz częściej słyszymy pytanie ze strony klientów o poziom bezpieczeństwa w aplikacji. Dzisiaj jest to już oczywiste, że wymaga się od nas podania informacji na temat różnego poziomu zabezpieczeń. Cyberbezpieczeństwo stało się elementem krytycznym, w podejmowaniu decyzji przez inwestorów, co do wyboru najlepszego systemu zarządzania budynkiem. Korzystając z bankowości internetowej wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pokonywania różnych progów autoryzacji. Jest to skomplikowany proces. Klienci oczekują natychmiastowego działania i efektów. Nie może być to okupione brakiem zabezpieczeń. Zarządzanie automatyką budynkową musi być sprawne i komfortowe. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać intuicyjne podejście Cyberus Labs. Zaawansowany technologicznie, lecz szybki sposób autoryzacji. Natychmiastowe działanie.”
Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group
Zwiedzanie ultranowoczesnego budynku
Śląsk to europejski HUB cyberbezpieczeństwa
Fot. Joanna Nowicka