APA Black House w Gliwicach gościł 4 czerwca 2019r. uczestników kolejnego już prestiżowego wydarzenia Smart Architecture Event. W jego ramach miało miejsce spotkanie z cenionymi na świecie polskimi architektami. Jan Karpiel Bułecka oraz Marcin Steindel opowiedzieli o swoich najsłynniejszych projektach, a eksperci APA Smart i Deceunick zaprezentowali możliwości łączenia świata designu z nowoczesnymi technologiami.
Biura projektowego Karpiel i Steindel nie trzeba przedstawiać. Jego właściciele są twórcami jednych z najciekawszych realizacji architektonicznych w Polsce w niezwykły sposób wpisanych w swoje otoczenie oraz laureatami wielu prestiżowych nagród. „Karpiel i Steindel odtwarzają̨ tradycje zabudowy wsi podhalańskiej we współczesnej architekturze. Za swoją działalność́ biuro otrzymało prestiżową nagrodę European Property Award 2017-2018, a projekt „Domu
w Tatrach” uznany został przez Izbę Lordów za najlepszy dom jednorodzinny w Polsce. To niepowtarzalne spotkanie z architekturą w najlepszym wydaniu.” Mówi Tomasz Chmielarz, jeden z prelegentów z firmy Deceuninck.
Architekt Tomasz Bradecki z gliwickiej pracowni rekomenduje udział w tego typu wydarzeniach jak Smart Architecture Event nie tylko kolegom po fachu, ale i studentom oraz miłośnikom nowych technologii:
To dobrze, że architekci o krajowej, a także światowej renomie dzielą się swoimi przemyśleniami z innymi. Styl autorów wbrew pozorom idzie z duchem technologii, a nie wbrew - to zachęca by posłuchać tego, co maja do powiedzenia.
Podczas wydarzenia będzie można było zgłębić wiedzę na temat inteligentnych rozwiązań w budownictwie. Jak podkreśla twórca APA Black House (w którym wysoko rozwinięte technologicznie produkty usprawniają komfort codziennego życia i pracy) prezes zarządu APA Group Artur Pollak:"Nowoczesna architektura nie może już funkcjonować bez nowoczesnych technologii. Design idzie w stronę sztuki użytkowej i musi być wzbogacany przez innowacyjne technologie. Aby budynki były wielofunkcyjne i dostosowały się do użytkownika końcowego, muszą być wyposażone w technologię. Design obiektu pozostaje stały na przestrzeni czasu, zaś technologia jest elementem plastycznym. Połączenie tych rzeczy sprawia, że pozyskujemy coś amorficznego, co zmienia swoją postać w zależności od naszych oczekiwań - może być ciepłe lub zimne, klimatyczne lub biznesowe. Budynek zmienia wtedy swoją postać."
Podsumowaniem wydarzenia, było zwiedzanie ultranowoczesnego showroomu technologicznego. Czarna, designerska, kilkupiętrowa bryła APA Black House jest naszpikowana inteligentnymi technologiami w postaci czujników, automatyki i rozwiązań, które niedawno można było zaobserwować jedynie w filmach science-fiction.
„Mówi się, że “Design to cichy ambasador marki”. Firma Deceunick wyjątkowo ceni sobie kwestię nie tylko jakości, ale i designu, ukierunkowana jest więc na współpracę zarówno z biurami projektowymi, jak i ze środowiskami, które kształtują wygląd produktu końcowego. Takie spotkania dają świetną okazję na otwartą, inspirującą dyskusję przyczyniającą się do tworzenia rozwiązań i produktów spełniających wszelkie oczekiwania klienta docelowego. Wydarzenia tego typu, w tak inspirujących miejscach, mają na celu stałe ulepszanie swoich produktów i tworzenie rozwiązań na miarę przyszłości” – podkreśla Tomasz Chmielarz.